سیستم توزین

یک ویفیدر چیست و چگونه کار می کند؟

نوع خاصی از فلومترها بوده که به هنگام کار با جامدات پودری یا دانه‌ای مناسب هستند. یکی از رایج‌ترین طرح‌های ویفیدر شامل یک تسمه نقاله همراه با غلتک‌هایی همراه با یک یا چند لودسل است، به طوری که طول ثابت تسمه به طور مداوم وزن را اندازه گیری می‌کند. این عملیات توزین به طور پیوسته انجام می‌شود و انواع مختلفی از مواد را می‌توان با این روش وزن کرد.

ویفیدر چگونه کار می‌کند

لودسل وزن یک قطعه از تسمه با طول ثابت را اندازه گیری می‌کند و یک عدد را در هر فاصله خطی بر روی تسمه نشان می‌دهد. یک سنسور سرعت میزان سرعت تسمه را اندازه گیری می‌کند.

محصول این دو متغیر، فلوی عبوری مواد بر روی ویفیدر است. بلت فیدر می‌تواند با دقت‌های مختلف و در بعضی از مواقع با دقت‌هایی بسیار بالا و با درصد خطایی بسیار پایین، مواد را وزن کند.

برای به دست آوردن سرعت جریان مواد می‌توان از این فرمول استفاده کرد: F=Q.V/d به طوری که،

F = فلوی مواد (به عنوان مثال، پوند در ثانیه)

Q = وزن مواد

V = سرعت تسمه نقاله

d = طول ناحیه توزین

 

برای مثال می‌توان یک فیدر وزنی کوچک (با طول حدود دو فوت) را در نظر گرفت، این فیدر وزنی، برای افزودن خمیر پودر خاکستر به آب در یک کارخانه تصفیه شهری برای خنثی سازی pH استفاده می‌شود و ما درباره آن توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

در وسط دهانه تسمه (که از نظر پنهان است) مجموعه‌ای از غلطک‌های پشتیبان جهت انداره گیری وزن تسمه و خاکستر بر روی تسمه قرار دارند. این ترتیب قرار گیری لودسل در این قسمت، میزان وزن مواد بر حسب پوند در هر فوت از طول تسمه (lb / ft) را نشان می‌دهد.

پودر خاکستری که به وسیله این تسمه نقاله حمل می‌شود می‌تواند به سادگی از انتهای تسمه ی تسمه نقاله به درون آب ریزش کند.

سنسور سرعت نیز سرعت تسمه را بر حسب فوت بر دقیقه (ft / min) اندازه گیری می‌کند. این اندازه گیری، هنگامی که با اندازه گیری پوند در هر فوت اندازه گیری شده توسط لودسل ضرب می‌شود، به نرخ جریان جرم (F) در واحد پوند در دقیقه (lb / min) تبدیل می‌شود.

واحد تبدیل ساده، نرخ جریان جرم را در واحد پوند بر ساعت (lb / h) بیان می‌کند. هر چه سرعت بیشتر شود نرخ جریان ماده بالا می‌رود، اما باید توجه داشت که سرعت‌های بالا امکان دارد دقت عملیات محاسبه وزن را تحت تاثیر قرار دهد و آن را پایین بیاورد.

صفحه نمایشگر ویفیدر

ویفیدر اغلب نوسانات بارگذاری تسمه در طول عملیات عادی را نشان می‌دهند، که منجر به نوساناتی در جریان می‌شود.

گاهی اوقات این نوسانات در متغیرهای اندازه گیری شده و محاسبه شده بر روی صفحه نمایش ارائه نمی‌شوند که ناشی از تأخیر طبیعی برای محاسبه جریان جرم است (تاخیر در مقدار جریان حرمی تا زمانی که بارگذاری تسمه اندازه گیری و نمایش داده شده است).

پارس موازین با استفاده از خلاقیت طراحان و متخصصین آموزش دیده، علاوه بر به روزرسانی و بهبود کیفیت مداوم سیستم‌های توزین پیشین، نیازهای خاص صنعت توزین را بررسی و طرح‌های لازم را پس از مطابقت با استانداردهای روز دنیا به سایر واحدها ارائه می نماید. در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص انواع لودسلها و یا سیستم‌های توزین داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا مشاوران باتجربه شما را در انتخاب مناسب‌ترین سیستم راهنمایی کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا