دستگاه بچینگ پلانت

قصد خرید بچینگ پلانت (ایستگاه مرکزی بتن) برای استفاده در پروژه دارم

به علت استفاده بتن در محل پروژه معمولا بچینگ های بتن تر پیشنهاد می شود. در برخی از پروژه های انتقال بتن توسط دستگاه تاور کرین و یا توسط پمپ بتن صورت می گیرد که پس از آماده شدن بتن توسط دستگاه بچینگ پلانت صورت می پذیرد.

مدل های مختلفی می توان برای بچینگ بتن تر پیشنهاد داد. معمولا برای پروژه های عمرانی مدل MBW146 که ظرفیت ۴۰-۳۰ متر مکعب بتن تر و ۷۰-۶۰ متر مکعب بتن خشک را داراست پیشنهاد می شود. این مدل به علت دارا بودن ظرفیت استاندارد و از طرفی به علت معقول بودن قیمت دستگاه جهت احداث کارخانه بتن آماده و یا استقرار ایستگاه مرکزی بتن در محل سایت برای تامین بتن خود پروژه مدل روتینی می باشد.

می توان گفت اکثر شرکتهای عمرانی، پیمانکاری، راه سازی از این مدل برای تامین بتن مورد نیاز استفاده می کنند. میکسر این دستگاه از نوع درام میکسبوده که سادگی و نگهداری آسان آن توسط اپراتور، از ویژگی های بارز آن می باشد.

در حال حاضر ۴ نوع میکسر برای بچینگ های این مجموعه طراحی و تولید می شود که بر اساس نوع پروژه و ظرفیت مورد نظر پیشنهاد می گردد (درام میکس، پن میکسر، سینگل شفت و توین شفت). برای ظرفیتهای بالای ۳۰ متر مکعب در ساعت میکسرهای پن، سینگل شفت و توین شفت پیشنهاد می شود.

برای پروژه هایی که حجم بتن مصرفی زیاد می باشد میکسر های دو محوره (Twin Shaft) پیشنهاد می شود. ظرفیت این میکسر ها از ۶۰ الی ۱۵۰ متر مکعب بتن تر در ساعت نسبت به نوع پروژه قابل تعیین می باشد.

از این نوع میکسر می توان برای بچینگ پلانت های ثابت و همچنین برای بچینگ موبایل نیز استفاده کرد. برای پروژه هایی که بتن ریزی در طول مسیر صورت می پذیرد و یا پروژه هایی که بصورت موقتی با زمان بندی کوتاه می باشند بچینگ موبایل به علت جا به جا کردن دستگاه در کوتاهترین زمان ممکن بهترین پیشنهاد می باشد.

ظرفیت های بچینگ پلانت موبایل از ۳۰ متر مکعب الی ۱۳۰ متر مکعب بتن تر در ساعت امکان پذیر می باشد که با میکسرهای مختلف (پن میکسر، سینگل شفت، توین شفت) قابل ارائه است.

ظرفیت های تولیدی برای بچینگ پلانت های بتن تر به شرح ذیل اعلام می گردد.

۱- ظرفیت بتن تر ۳۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (درام میکس) یک متری.

۲- ظرفیت بتن تر ۳۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (پن میکسر) نیم متری.

۳- ظرفیت بتن تر ۶۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (پن میکسر) یک متری.

۴- ظرفیت بتن تر ۶۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (توین شفت) یک متری.

۵- ظرفیت بتن تر ۶۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (سینگل شفت) یک متری.

۶- ظرفیت بتن تر ۱۰۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (توین شفت) دو متری.

۷- ظرفیت بتن تر ۱۵۰ متر مکعب در ساعت، نوع میکسر (توین شفت) سه متری.

شایان ذکر است انتخاب نوع فیدر (هاپر) در مدل های مختلف امکان پذیر است.

● فیدر ۳ خانه ۳ دریچه ● فیدر ۳ خانه ۶ دریچه ● فیدر ۴ خانه ۸ دریچه ● فیدر ۵ خانه ۱۰ دریچه

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا